Kvalitní domácí potraviny je luxus, který si v hojné míře nebojíme dopřát. Často nás díky tomu bolí obě ruce a někdy i celé tělo, protože pečení holubi u nás na statku do huby nikomu nelétají, ale i tak nám ta dřina stojí za to. Zejména v dnešní době, kdy se člověk ohledně kvality potravin musí spoléhat především sám na sebe.

Sběr domácích brambor.

S námi víte co jíte i vy. Vše naprosto čerstvé a v nejvyšší kvalitě, která je zaručena i tím, že nerozlišujeme mezi produkcí pro naši vlastní spotřebu a produkcí pro naše zákazníky – koncové spotřebitele. Protože nás zemědělská činnost neživí, jsou naše chovatelské a pěstitelské kapacity omezené.

Jako každoročně touto dobou, si nyní můžete zarezervovat produkty, o které máte zájem. Vaše konkrétní požadavky budeme průběžně uspokojovat po celou sezónu, až do vyčerpání našich kapacit.

V letošním hospodářském roce můžeme nabídnout následující sortiment domácí produkce:

 1. KUŘE krmené kukuřicí – cca 1,5 – 2 kg, cena 100,- Kč/kg
 2. KRÁLÍK domácí, cca 1,5 – 2,5 kg, cena 130,- Kč/kg
 3. HUSA svatomartinská, cca 4,5 – 6 kg, cena 185,- Kč/ kg
 4. BRAMBORY – odrůdy Antonie (A), Ditta (B), Laura (B), cena 12,- Kč/kg
 5. OKURKY – polní salátové, cena 30,- Kč/kg
 6. DÝNĚ – muškátová (chuťově lepší než Hokkaido), cena 30,- Kč/kg
 7. RYBÍZ – červený, černý – vanička 500 g za 60,- Kč
 8. JAHODY – stáleplodící a červnové, vanička 500 g za 45,- Kč
 9. JAHODY – sadba 10 ks za 100,- Kč
 10. CIBULE – žlutá Stuttgart, cena 30,- Kč/kg
 11. ČESNEK – Dukát, Havran, Karel, cena 180,- Kč/kg
 12. TŘEŠNĚ – Tamara (chrupky), cena 110,- Kč/kg
 13. BYLINKY – čerstvé, různé druhy, cena 25,- Kč za svazek
 14. MED – květový, květový pastovaný, cena 150 – 180 Kč/kg
 15. MARMELÁDY – jahoda, rybíz, cena 60,- Kč/250 g.

Drůbež a králíci jsou krmeni výhradně statkovými krmivy, ovoce a zelenina je pěstována bez chemie.

Česnek – paličák Dukát.

Vzhledem k omezeným kapacitám prosíme závazně uvést, o co a v jakém množství máte zájem, my vám na základě vašich objednávek požadovanou produkci rádi vypěstujeme a odchováme. Protože zájem o naše domácí produkty každoročně roste, nemůžeme pochopitelně vyhovět zcela všem požadavkům.

Vaše objednávky vyřizujeme i s ohledem na pořadí, v jakém nám byly doručeny na náš mail jiri.tereza@zeleny-grunt.cz. Jakmile vám objednávku písemně potvrdíme, považujeme ji za oboustranně závaznou. Zálohy na objednávky nebereme. Pokud není nějaké komodity dost, upřednostňujeme naše stálé zákazníky – loajality si ceníme.

Husy.

Domácí produkci prodáváme výhradně ze dvora na adrese Statek Zelený grunt, Drchkov čp. 4. Drůbež a králíky dodáváme v kuchyňské úpravě, tj. oškubanou, staženou a vyvrhnutou.

Včelí oddělky.

Vzhledem k tomu, že naše chovatelská a pěstitelská činnost občas závisí také na “vyšší moci” – počasí, neúrodě a jiných vlivech, vyhrazujeme si v případě nutnosti právo objednávku stornovat nebo upravit.

O všech produktech, které budou v průběhu sezóny postupně k dispozici vás budeme prostřednictvím tohoto blogu průběžně informovat. 

Děkujeme za pochopení a těšíme se na spolupráci.

Sdílet: